Hlavní stránka

Slarque - Korfu 2006

121. Glyfáda 4 122. Glyfáda 5 123. Oslík 124. Vyhlídka z Pelekasu 1 125. Vyhlídka z Pelekasu 2

126. Vyhlídka z Pelekasu 3 127. Vyhlídka z Pelekasu 4 128. Vyhlídka z Pelekasu 5 129. Vyhlídka nad Pelekasem 130. Sinarades 1

8. den – čtvrtek 14. září

Jihozápad ostrova

... Na Glyfádě (obr. 121 a 122) jsem se prošel důkladně oběma směry, ale nepřišla mi nijak úžasná. Tak jsem sednul na kolo a vydal se zpátky do kopce. Cestou jsem zastavil u oslíka (obr. 123) zaparkovaného u silnice. Pásl se tam v dobrém světle a když jsem doma hodnotil fotografie, tahle se mi zdála nejlepší.

Po vyšlápnutí cesty zpátky do Pelekasu, jsem pokračoval ještě výše. Nad městečkem se totiž nachází Císařův trůn – vyhlídka, ze které císař Vilém II. pozoroval západ slunce. Ubytovnu měl zřejmě nedaleko (obr. 124), ale i když jsem nečekal na západ slunce, výhled všemi směry stál za to (obr. 125 až 128). Nejdřív jsem chtěl čekat, až se vyhlídka vyprázdní, během toho času jsem i předčasně poobědval, ale to bych se zřejmě dřív dočkal toho západu slunce. Tak jsem to vzal i s nějakou německy mluvící skupinkou (obr. 129).

Když jsem přemýšlel kam dál, rozhodl jsem se pokračovat nejdříve na jih. Tak jsem sjel z Pelekasu a na křižovatce pod ním odbočil doprava na Sinarades. Po chvilce jsem v protisměru minul známou dvojku Zuzana a Viki a pak už pokračoval až do samotného městečka. To samozřejmě leží na dalším kopci, ale to mne už nemohlo překvapit.

V Sinarades je sice Muzeum dějin a folklóru Korfu, ale to mě nijak nelákalo. Takže jsem ho jen celé projel a vyfotil si z něj akorát kostel (obr. 130). Církevní památky sice normálně nevyhledávám, ale tady byly prostě (co se týče budov) nejfotogeničtější...