Hlavní stránka

Slarque - Korfu 2006

51. Před naším pokojem 1 52. Před naším pokojem 2 53. Debata nad foťákem 54. Mirek sbírá síly 55. Loď u Kommena

56. Kommeno 1 57. Kommeno 2 58. Kommeno 3 59. Oleandr 60. Palma

5. den – pondělí 11. září

Na západ a zpátky

... Po příjezdu následoval zaběhaný koloběh s pláží, popíjením a lenošením na pokoji či před ním. Takže takhle to před ním vypadalo, včetně mého kola a rozečtené Cinemy na stolku (obr 51). Kola někdy stála opřená o sebe, jindy bylo jedno přede dveřmi (lampu nad nimi jsme používali ke schovávání klíče ode dveří – obr. 52). Jak dojížděli další cyklisté, diskutovalo se, kdo kde byl a co tam viděl, případně to i ukazovali ostatním (obr. 53). Zato před sousedním pokojem už se náš vedoucí Mirek připravoval na večerní brífink (obr. 54). A večer se podobal těm předchozím.

6. den – úterý 12. září

Kerkyra

Další slunečné ráno, které slibovalo čisté nebe a horké počasí. Petr byl opět už někde na cestě a já vyrážel po hlavní silnici na jih. Tentokrát na krátkou a rovinatou cestu vstříc ruchu hlavního města.

Pár kilometrů na jih od Dassie jsem odbočil na poloostrov Kommeno a cestou ke kostelíku, který na něm stojí, jsem překvapivě potkal Petra. Myslel jsem, že touhle dobou už bude v Kerkyře. Měl už samozřejmě nafoceno, natočeno a odjížděl, já si vyfotil jednu místní loďku (obr. 55) a pokračoval tam, odkud on přijel.

Samotný kostelík na výběžku do moře vypadal úžasně a v ranním světle jeho bílá fasáda vyloženě zářila (obr. 56 až 58). V tomhle ranním světle ostatně vypadalo pěkně všechno, takže jsem za kostelíkem vyfotil i něco z toho, co tu rostlo (obr. 59 a 60), a to mé fotky jen zřídka potěší oko botanikovo...