Hlavní stránka Cestovní kancelář Saturn

Slarque - Istrie 2008

101. Jachta v noci 102. Noční světla na moři 103. Vykládka kol 104. Kamenjak 105. Kamenjak

106. Kamenjak 107. Cyklisté z Písku 108. Martin 109. Na jihu Kamenjaku 110. Na jihu Kamenjaku

6. den – středa 10. září

Do Rovinje a zpět

... Poslední z nočních scén nafocených Martinem na jeho toulkách po pláži (obr. 101 a 102).

7. den – čtvrtek 11. září

Pula a Kamenjak

Po snídani jsme se převlékli do cyklistického a napochodovali k autobusu, který o deváté odjížděl do Puly, abychom si mohli projet nejjižnější část Istrie. Po desáté hodině jsme tedy na pobřeží poblíž centra Puly vyložili kola (obr. 103), nachystali je na cestu a vyrazili projet městem. Dokonce jsme měli i jeho plán, ale doporučenou trasu jsme opustili nejpozději na druhé křižovatce a historickému centru města jsme se tak zcela vyhnuli.

Ještěže tam je „cesta premorskih brigada“, která vlastně tvoří velký polokruh po obvodu města a kde se dá jet po chodnících podél ní. Díky tomu jsme snadno našli odbočku směr Premantura, která byla na naší trase. Projeli jsme městečkem Boriaša a směřovali stále rovně. Díky tomu jsme se ocitli na poloostrově Kamenjak, na kterém jsme chvílemi viděli moře napravo i nalevo od naší silnice. Kamenjak je nejjižnějším územím Istrie a v nedávné minulosti sloužil jako vojenský výcvikový prostor.

Na začátku městečka Premantura jsme odbočili vpravo a za chvilku jsme se ocitli na prašných cestách z udusaného štěrku, které se motaly celým poloostrovem. O pár fotek později (obr. 104 až 108) nám Martin ujel a už jsme ho nezahlédli. S Viki jsem pak kličkoval víceméně jižním směrem, dokud jsme nedojeli k Safari Baru a neviděli naproti na ostrůvku maják (obr. 109 a 110)...