Hlavní stránka Cestovní kancelář Saturn

Slarque - Istrie 2008

91. Ledová káva 92. Kašna v Rovinji 93. Nakládka kol 94. Nakládka kol 95. Noční výhled z balkónu

96. Noční výhled z balkónu 97. Noční výhled z balkónu 98. Hotel v noci 99. Bazén v noci 100. Noční pobřeží

6. den – středa 10. září

Do Rovinje a zpět

... Po dezertu (obr. 91) jsme vyjeli z Rovinje (obr. 92 – tentokrát kupodivu bez problémů) a po hlavní silnici zvolna stoupali směr Rovinjsko Selo. Tentokrát jsme ovšem zůstali na hlavní silnici ještě o pár kilometrů déle, dokud jsme neviděli odbočku na Šošici. Ještě než jsme do něj dojeli, napojili jsme se na cestu známou z dopoledne a za chvíli jsme byli opět na silnici dolů ke konci Limského zálivu.

A potom opět výšlap nahoru směrem ke Kloštaru. Nebýt této silnice, nejspíš bych tvrdil, že na západě Istrie nevědí, co je to kopec. Ani tohle nebylo nějak fyzicky náročné, spíš nám šlo na nervy, že musíme jet po celkem rušné silnici (a krajnice žádné).

Z Kloštaru jsme opět jeli přes Gradinu do Flengi, ale v něm jsme odbočili směrem na Fuškulin a ocitli jsme se pro změnu na silnici, kudy jsme jeli už v pondělí. Takže před námi byl pohodový úsek přes Mulgebu do Zelené Laguny. Nakonec jsme u hotelu byli ještě před čtvrtou hodinou a kola jsme nakládali mezi prvními (obr. 93 a 94). Po pohledu na tachometr jsem si ještě dal kolečko kolem parkoviště a pak jsem spokojeně konstatoval, že mám najeto 75 km.

Dále byl běžný program (pláž, večeře, víno...), ale zdokumentovali jsme při něm náš výhled na noční scenérii na parkovišti před recepcí (obr. 95 až 97) a Martin se od nás na nějakou hodinku odloučil a šel si prohlédnout a fotit noční scenerie (obr. 98 až 100)...