Hlavní stránka Cestovní kancelář Saturn

Slarque - Istrie 2008

41. Hotel Delfin 42. Nad mapou 43. Nad pivem 44. Limský záliv 45. Limský záliv

46. Limský záliv 47. Limský záliv 48. Fotím Viki 49. Viki fotí mě 50. Martin fotí Limský záliv

4. den – pondělí 8. září

Motovun Nemotovun

... Protože jsme do hotelu (obr. 41) nepřijeli tak pozdě jako předchozího večera, zamířili jsme na pláž. Po zkušenostech ze soboty jsme ovšem zašli o pár set metrů vedle, kde byla betonová plocha, ze které vedly do vody kovové žebříky. Žádné balancování na ostrých kamenech, ale celkem pohodlný přístup do moře. To se stalo naším stabilním místem pro koupání.

Potom sprcha, nákup, večeře a ani nám nechyběl zájezd do večerní Poreče (za 60 Kč). Té jsme už stejně měli dost i ve dne. A tak jsme vesele rušili noční klid na balkonu pokoje B160.

5. den – úterý 9. září

Limský záliv

Na oficiálním programu byl výlet autobusem (120 Kč) a lodí (140 kun) na Brijunské ostrovy. Dost peněz, které by se daly projíst a propít, navíc to byl výlet bez kol. Tedy jsme o něm ani neuvažovali. Tak jsme si jednou trochu přispali, na snídani jsme šli na devátou a vyjet na kolech jsme mohli o desáté. Martin ovšem zjistil, že má prázdné přední kolo a musel nejdřív vyměnit duši.

Naplánovali jsme si, že si vyjedeme k jihu k Limskému zálivu, kde si najdeme nějaké místo na koupání a pak se vrátíme zpátky. Zkrátka pohodový volný den. Vyjeli jsme tedy na jih přes Funtanu do Vrsaru. Když nás silnice zavedla do Flengi, zdálo se nám, že jsme moc severně od zálivu. Po chvíli Viki zpozorovala vpravo odbočující lesní cestu (včetně označení „šumska cesta“) a tak jsme to střihli po ní.

Kupodivu jsme se o něco jižněji ocitli na značené cyklostezce. Tak jsme se na ní rozhodli zůstat a zanedlouho dorazili do Kloštaru. Tady nás u jedné hospody upoutala cedule „bike point“ a tak jsme si dali pauzu na pivo. Během ní se z brašen dostaly i mapy a průvodce (obr. 42 a 43), kde nás celkem dorazila informace o tom, že v Limském zálivu je koupání zakázáno.

Martin sice navrhoval objet to kolem zálivu na jih, dojet až k moři a zkusit se vykoupat tam, ale my ho s Viki přehlasovali (jednak by cesta zabrala dost času a na koupání ho pak zbylo málo a také se tímto směrem měla ubírat naše zítřejší cesta). O chvíli později jsme narazili na dřevěnou vyhlídku na Limský záliv (obr. 44 až 50)...