Hlavní stránka Cestovní kancelář Saturn

Slarque - Istrie 2008

71. Předkrm 72. Hlavní chod 73. Dezert 74. Vrsar z dálky přes kopec 75. Před výjezdem

76. Já před výjezdem 77. Viki a Limský záliv 78. Limský záliv 79. Martin a Limský záliv 80. Já na cestě

5. den – úterý 9. září

Limský záliv

... Oběd (obr. 71 až 73 – Martin si fotil všechna jídla) byl tentokrát i s dezertem. Pak jsme zamířili z Vrsaru (obr. 74) zpátky k našemu hotelu převážně po stezkách podél silnice. Najeli jsme jen 43,5 km a v moři jsme skončili tamtéž co předchozí den (a možná i ve stejnou hodinu). Poté následoval už víceméně zažitý večerní program.

6. den – středa 10. září

Do Rovinje a zpět

Přestože jsme k tomu neměli žádný zvláštní důvod, vstali jsme opět tak, abychom šli v osm na snídani a v devět jsme byli připraveni na hromadném startu další etapy (obr. 75 a 76). Tentokrát byla na programu cesta na jih k Vrsaru a kolem Limského zálivu do Rovinje a zpět. Přitom bylo záhodno se vrátit brzy, protože od šestnácté hodiny měla probíhat nakládka kol na čtvrteční přesun do Puly.

Vyrazili jsme stejnou cestou jako předchozího dne: přes Funtanu a Vrsar k jihu a tam směrem na Flengi. Zatímco Martin si dal ještě jednou lesní cestu ze včerejška, já s Viki jsme to vzali po silnici přes Gradinu a v Kloštaru na něho počkali. Za Kloštarem jsme minuli obě vyhlídky, ze kterých jsme si předchozího dne fotili Limský záliv a začali klesat k jeho konci (obr. 77 až 79). Na druhé straně nás samozřejmě čekalo táhlé stoupání na protější svah.

Na první křižovatce jsme uhnuli směrem na Šošici a dále na Bubani. Odtud jsme pokračovali po polních a lesních cestách (obr. 80) do Rovinjskoho Sela...